Wybacz i idź do przodu!

Wybacz i idź do przodu!

Wybacz i idź do przodu

Przytrafiają się nam sytuacje bolesne, krzywdzące, zawstydzające. Cierpimy czasem bardzo. Z biegiem czasu wydaje się, że wszystko już za nami, kiedy tymczasem często dzieje się tak, że w głębi duszy skrywamy to podstępne uczucie, z którego być może przez dłuższy okres nawet nie zdajemy sobie sprawy, aż do chwili, gdy ujawnia się znienacka – toksyczne i silnie zakorzenione.

Często nie chcemy sobie uświadomić, że zatrzymywanie w pamięci zdarzeń z przeszłości – bez względu na to, co to było i jak było okropne – RANI TYLKO NAS. Głupotą jest KARAĆ SIEBIE w chwili obecnej z powodu tego, że ktoś zranił nas dawno temu.

Musisz zdecydować się na uwolnienie od przeszłości oraz wybaczenie wszystkim, nie wyłączając siebie. Żal obniża jakość życia, chcę przez to powiedzieć, że nie chodzi o negowanie czy zapominanie każdej urazy, bądź udawanie, że nic się nie stało. Musimy jednak postępować tak, żeby nie oddziaływała ona na nasze życie do tego stopnia, by przerodzić się w utrzymujące się złe samopoczucie, ponieważ wówczas to ja, a nie inni płacę cenę za wyrządzoną mi krzywdę.

Wybaczamy TYLKO RAZ a urazy nosimy CODZIENNIE OD RANA DO NOCY.

1. Wybacz rodzicom – nie staniesz się dorosłym gdy nie wybaczysz.

2. Osobom w nieudanych związkach / byli partnerzy/ – pozwól aby każdy szedł swoją drogą.

3. Wszystkim przyjaciołom, kolegom, pracownikom, nauczycielom, napotkanym osobom itd. – wybacz im i idź dalej.

„Osobą, której powinienem wybaczyć, jest ………… .Wybaczam ci to, że ……….. i życzę ci zdrowia ”

4. Wybacz sobie samemu – każdy robi idiotyczne, głupie, bezsensowne rzeczy. Wybaczanie sobie wymaga od nas, abyśmy sprowadzili szczerość do bólu w miejsce naszego psychicznego stłumienia. Wybaczyli i współczuli tym cząstkom nas samych, których się wstydziliśmy. Pokochali i zaakceptowali trudne doświadczenia z naszej przeszłości i byli odważni w tych obszarach naszego życia, gdzie dotąd baliśmy się przyznać do naszych słabych punktów. Nie są to wrogowie, ale raczej zranione i porzucone części nas samych, które bardzo potrzebują miłości i akceptacji.

„Wybaczam sobie to, że ………. ”

POTEM WYBACZAJ NA BIEŻĄCO, WYZNACZAJ SWOJE CELE ŻYCIOWE I IDŹ DO PRZODU !