Jak stawić czoła zmartwieniom.

Jak stawić czoła zmartwieniom.

Staw czoła zmartwieniom

Umysł zmartwiony jest zdezorientowany i rozbity. Skieruj swoją energię na osiąganie rezultatów, do których dążysz, zamiast tracić ją na rzeczy, którymi się obwiniasz. Przestań się skupiać na rzeczach, których nie chcesz, żeby się wydarzyły. Innymi słowy – przestań się martwić. Czy martwienie zbliża cię do sukcesu? Czy pomaga ci w twoich stosunkach z ludźmi? Czy naprawdę sprawia ci taką przyjemność? Czy wywołuje uśmiech na twojej twarzy? Czy widziałeś kiedyś kogoś, kto jednocześnie uśmiechałby się i martwił? W zamian skup sie na tych rzeczach, które chcesz, żeby się wydarzyły. Skup swoją energię na życiu, jakiego pragniesz, na relacjach z ludźmi, na rzeczach, które chciałbyś posiadać oraz na tym, jak chciałbyś się czuć. Spójrz na swoje życie – jest ono pochodną rzeczy, na których koncentrowałeś się do tej pory. Zmień to, a zmienią się też rezultaty.

Jeżeli masz problem, z którym przyjdzie Ci się zmierzyć, przeanalizuj go następująco:

1.Po pierwsze, zadaj sobie pytanie, Co najgorszego może mnie spotkać?/ Co najgorszego może Ci się przytrafić?
2. Po drugie, Zaakceptuj to – Przygotuj się psychicznie na przyjęcie tego, jeśli będzie trzeba i przestań się martwić.
3. Po trzecie, Uratuj sytuację, pomyśl co możesz jeszcze z tym zrobić. Potem spokojnie wychodź od najgorszego i zacznij ratować, co tylko się da.
Ludzie mają różne problemy. Niewygodne sytuacje rzeczywiście przytrafiają się. Weź te karty w ręce, potasuj je i rozdaj ponownie. Wówczas masz sprawy pod kontrolą. Nie czekaj. Nie narzekaj. Zrób wszystko co umożliwi ci lepsze życie. Twoja reakcja na te sprawy jak widzisz ma ogromny wpływ.